BIOGRAFIA

S A S Z A N

 SASZAN

 

Jedno z największych odkryć wokalnych i wizerunkowych ostatnich lat, tysiące oddanych fanów, 2. miejsce listy Oficjalnej Listy Sprzedaży Płyt w Polsce i czołówka najbardziej wpływowych wokalistek w internecie.

 

 

Bezapelacyjnie debiut roku 2014SASZAN, prywatnie Roksana Pindor, to 23. letnia wokalistka pop, jedna z najbardziej rozpoznawalnych artystek młodego pokolenia.

 

Każdy z koncertów Saszan to dokładnie opracowane muzycznie show, na którym możemy zobaczyć i posłuchać Saszan oraz jej świetnych muzyków. Każdy może przekonać się na czym polega fenomen wokalistki na własne oczy i uszy, tym bardziej, że wszystkie koncerty grane są 100% na żywo.

 

Jej debiutancka płyta "RSP" już w pierwszym tygodniu sprzedaży znalazła się na 2. miejscu listy OLiS oraz zajmowała czołowe miejsca przez wiele tygodni list sprzedaży Empiku. Saszan jest autorką tekstów i współautorką muzyki wszystkich piosenek. 

Każdy z teledysków zajmował czołowe miejsca w liście najważniejszych telewizji muzycznych. 

 

 

FAKTY I LICZBY 

 

Saszan na swoim Facebookowym Fanpage’u zebrała ponad 160 tys. fanów, a zasięgi generowanych postów docierają do ponad pół miliona osób, co jest wynikiem nie jednej zagranicznej gwiazdy. Instagram zebrał aż 267 tys. fanów. W rankingu profili w serwisie Twitter (Ponad 100 tys. fanów) Saszan w kategorii “Muzyka” jest nr 1 wśród polskich wokalistek. 8 mln wyświetleń filmów na YouTubie oraz ponad 3 mln zgromadzonych fanów w serwisie Ask.fm.

 

Imponujące liczby są nie tylko wynikiem internetowej popularności, ale ogromnej rzeszy oddanych fanów, którzy podążają za artystką krok w krok, nie odpuszczając żadnego z koncertów. Pokonują tysiące kilometrów, długie godziny podróży, aby zobaczyć swoją idolkę na scenie. 

 

SINGLE I TELEDYSKI:

 

“Świat Jest Nasz” (MyMusic 2014)

“Wybrałam” (MyMusic 2014)

“Proste Słowa” (MyMusic 2014)

Kajman - “Nieśmiertelny” z gościnnym udziałem Saszan (Step Records, 2015)

"Dizzy" (MyMusic 2016)

"8 Miejsc" (Universal Music Polska 2017)

"Do Mnie Mów" (Universal Music Polska 2017)

"Nie Chcę Ciebie Mniej| (Universal Music Polska 2018)

 

 

▪ MEDIA I KAMPANIE REKLAMOWE

 

Saszan od początku wzbudzała ogromne zainteresowanie mediów rynku muzycznego. Udzieliła dziesiątek wywiadów i występów w największych stacjach telewizyjnych: Telewizja Polska, Polsat, TVN, Eska, 4FUN.tv. 

 

Saszan została także twarzą i ambasadorem m.in. prestiżowej marki SMS AUDIO by 50 cent, salonów Media Markt, Non Stopy, dwóch edycji konkursu muzycznego Non Stop Music Challenge, Laboratorium Kosmetycznego Joanna. Współpracuje także z marką Chupa Chups oraz prestiżową Szkołą Mody VIAMODA w Warszawie. Od maja 2018 jest ambasadorką aplikacji Clotify.

 

Poza tym ogromny sukces odnoszą także Fanowskie Obozy z udziałem Saszan. Jedyne tak sukcesywne obozy z udziałem polskiej wokalistki. Zarówno edycje letnie, jak i zimowe przyciągają dziesiątki oddanych fanów - Saszanators.

 

▪ NAGRODY / DZIAŁALNOŚĆ W MEDIACH

 

Wg. portalu eska.pl:

Najlepszy Debiut 2014

Najlepsza Płyta 2014 roku.

Nagrodzona statuetką Melty Future Awards w kategorii "Cool is everywhere"

Young Stars 2015 w kategorii "Artystka Roku”

Eurowizyjna Nagroda Publiczności programu "Pytanie na Śniadanie" 

 

W maju 2016 odbyła się premiera singla "Dizzy" wyprodukowanego przez brytyjskich producentów. W teledysku reżyserii Alana Kępskiego wystąpiły tancerki z grupy tanecznej VOLT. Videoclip "Dizzy" został nagrodzony na festiwalu Young Stars Festival 2016 w kategorii "Teledysk Roku”.

 

Prowadząca prestiżowej gali muzycznej MTV EMA Pre-Party 2014 razem z Łukaszem Jakóbiakiem.

 

Finalistka telewizyjnego programu "Celebrity Splash", w którym dzięki największej ilości głosów sms wygrywała każdy z emitowanych odcinków.

Uczestniczka programu TVN (player.pl) - Lip Sync Battle.

 

Finalistka Krajowych Eliminacji do Konkursu Eurowizji 2018.

 

 

Singiel "8 miejsc" zapowiada zbliżający się drugi album artystki. Muzyka została napisana przy współpracy z kanadyjską artystką Laurell. Autorami tekstu są Saszan i Krzysztof Korczak z zespołu Young Stadium Club.

 

Piosenka "Nie Chcę Ciebie Mniej" to owoc współpracy z producentem Piotrem Siejką i wokalistką Lanberry.

 

 

INSTAGRAM: @SASZAN 

www.facebook.com/saszanofficial

snap: zawszedlawas

© 2017 Szablon Dla Zespołu Muzycznego.
Proudly created with
WebWaveCMS.com